Yazılım,

WordPress Yazı İçine Kod Ekleme Eklentisi

WordPress Yazı İçine Kod Ekleme nasıl yapılır? Wp için en iyi code eklentisi, WordPress nasıl kod eklenir, Wp de post içine kod dökümanı eklemek nasıl? WordPress yazdığımız yazı içine code ekleme nasıl yapılır?

Özellikle WordPress Web Sitesi olanların olmazsa olmazlarından bir taneside  Sayfaya Kod Ekleme Eklentisi olduğunu söyleyebilirim. Tabi kod ile uğraşanlar için biçilmiş kaftan. En çok kullanılan ve tavsiye edilen WordPress Kod Ekleme Eklentisi SyntaxHighlighter Evolved. Kullanımı oldukça kolay ve basit bir arayüzü var. Buradaki linkten bilgisayarınıza indirip Eklentiler Yeni ekle kısmından yükleyip aktif hale getiriyorsunuz. Ardından Admin panelinizin Ayarlar kısmından veya Eklentinin Setting yazan kısmında beğendiğiniz kod temasını seçiyorsunuz.

Ayarlar kısmında kaydet dediğiniz hemen altta seçtiğiniz temaya ait önizleme geliyor. Artık görünüm tamamen size kalmış dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Ben şahsen aşağıdaki gibi yaptım.

[spacer color=”F85050″ icon=”fa-picture-o”]

[spacer color=”F85050″ icon=”fa-picture-o”]

Gelgelelm sayfaya nasıl kod ekleyeceğiniz sayfaya kod eklemek için kodunuzu alttaki gibi yapabilirsiniz. Böylece istediğiniz gibi kod eklenecek. Sorusu olan?