Duyuru, Yazılım,

Uygulamalar Olmasaydı Sorusuna Apple’dan Komik Cevap

Uygulamalar olmasaydı halimiz ne olurdu sorusuna Apple’ın matrak cevabı: AnarşiDün gerçekleştirilen Dünya Geliştiriciler Konferansı WWDC17 etkinliğinin ilk saniyelerinde sahnede üç dakikalık oldukça eğlenceli bir kısa film oynatıldı.

Apple’ın Cupertino’daki veri merkezinde başlayan filmde ilk iş günündeki acemi bir Apple çalışanı geçici olarak tahsis edilen masasına kişisel eşyalarını yerleştirmeye çalışır. Elektrikle çalışan minik su pınarının adaptörünü nereye takacağını bilemeyen eleman masanın altındaki fişleri yerinden kopartınca olanlar olur..

 Dünyadaki bütün iPhone’larda uygulamalar tek tek ortadan kaybolmaya başlar. İnsanları alışkanlıklarından koparmak elektrik fişini koparmakdan biraz daha zor olduğu için uygulamasız bir dünyada insanlar eski alışkanlıklarını sürdürmeye çalışır. Fotoğrafını insanlara beğendirmeye çalışanlar mı ararsınız, yediği pizzayı zorla paylaşmaya çalışanlar mı.. Ya o çok tutulan yüz değiştirme eğlencesini uygulama olmadan denemek isteyenlere ne dersiniz..

Apple’ın demek istediği gibi iyisi mi dünyanın bu hale gelmemesi için biz uygulama geliştirmeye devam edelim..