Yazılım,

Outlook Gönderilen Mail’i İptal Etme

Outlook 2013 ve Outlook 2010 Gönderilen Mail’i ipatel edebilirmiyiz? Gönderilen maili geri çekme, yanlış mail gönderimi sonrası iptal etme, Yanlış maili düzeltme, Eksik gönderilen maili düzeltme nasıl yapılır?

Outlook 2013 ve Outlook 2010 Gönderilen Mail İptal Etme, yanlışlıkla gönderdiğiniz mailleri karşı taraf okumadan geri çekme videolu anlatım. Herkes yalnış, pardon yanlış yapabilir. E-posta iş arkadaşlarıyla iletişim kurmak, toplantıları zamanlamak ve belgeleri paylaşmak için hızlı bir yoldur. Bununla birlikte, telaşla çalışırken dosya iliştirmeyi unutabilir veya bilgileri gönderirken ancak Gönder düğmesini tıklattıktan sonra bir şeyleri değiştirmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz.

Hatanızı nasıl geri alabilirsiniz? Özgün iletiyi geri çağırmak ve eksik olan ekle birlikte yeniden göndermek istiyorsunuz. Henüz iletinizi açmamış olan tüm çalışma arkadaşlarınız için, e-postada bir el çabukluğu yapıp özgün iletiyi ekin iliştirilmiş olduğu iletiyle değiştirebilirsiniz.

Mail İptal Etme

Bunun için aşağıdakileri yapın:

  1. Posta’da, Gezinti Bölmesi’ndeki Gönderilmiş Öğeler’i tıklatın.
  2. Geri çağırmak veya değiştirmek istediğiniz iletiyi açın.
  3. Eylemler menüsünde Bu İletiyi Geri Çağır’ı tıklatın.

Okunmamış kopyaları sil ve yerine yeni iletiler koy seçeneğini tıklatın.

NOT: İletiyi çok sayıda kişiye gönderiyorsanız, Her alıcı için geri çekmenin başarılı veya başarısız olduğunu bildir onay kutusunu temizlemeniz iyi olabilir.

Başka bir senaryoda, elemanlarınıza yanlışlıkla bu öğleden sonra bir sürpriz parti olduğunu haber veren bir ileti gönderdiniz. Sizin açınızdan ince bir jest bu, ancak parti aslında gelecek hafta yapılacak. Hay aksi! İletiyi geri çekmek istiyorsunuz ve şu anda bunun yerine başka bir ileti göndermeyeceksiniz.

Mail İptal Etme Bu İletiyi Geri Çağır iletişim kutusu

Çağrı 1 İletiyi yalnızca silmek mi yoksa başka bir iletiyle değiştirmek mi istediğinizi seçin.

Çağrı 2 Geri çekmenin başarılı olduğuna ilişkin bir onay almak için onay kutusunu seçin.

Geri çekme işlemim başarılı olacak mı?

Geri çekme işleminin başarılı veya başarısız olması, alıcının Outlook ayarlarına bağlıdır. Aşağıda, çeşitli durumlarda ne olacağını açıklayan dört senaryoyla, Microsoft Exchange Server ortak klasörüne gönderilen bir iletiyi geri çekme işlemini içeren bir de ek senaryo verilmiştir.