Yazılım,

iPhone’da ve Mac’te Bitcoin

Bitcoin kısaca, bilgisayarınızla ve ek donanımlarla üretebileceğiniz şifreli, anonim dijital para birimidir. Bu yazımızda, Bitcoin nedir-ne değildir, Bitcoin yasal mıdırBitcoin nasıl kullanılırBitcoin cüzdanınasıl oluşturulur, iPhone’da ve Mac’de Bitcoin’in yeri, nasıl üretilebilir gibi konulara değineceğiz. En önemlisi ise tüm bunların iyi bir fikir olup olmadığını tartışacağız. Elbetteki Bitcoin dünyası bir makaleye sığdırılamayacak kadar geniş. Ancak giriş olarak fikir edinilmesi adına bu yazıyı kaleme aldığımızı belirtmek isteriz.

Bitcoin Nedir? iPhone’da ve Mac’te Bitcoin’in Yeri

Dijital para birimi olan Bitcoin, değer kazanmaya devam ediyor ve giderek artan sayıda yatırımcısı ve pek çok işletme, şirket tarafından kabul görmesiyle artan ilgi yüzünden her yerde haber oluyor. Başlangıç olarak günümüzde Bitcoin’i tren gibi görebilirsiniz. Ortalama olarak 2013 yılında başlayan bu trenin yolculuğu yavaş yavaş hızlanıyor, trene binmek zorlaşıyor yani pahalılaşıyor. Yakın zamanda bu trene binmek çok daha pahalıya malolacak. En önemlisi ise, gelecekte bu trene binmek zorunda kalınacak… Çünkü artık internet fişi çekilemez bir teknoloji, hayatımızın bir parçası. Bitcoin’de bu teknolojinin önemli katmanlarından birisi haline geliyor.

Peki bu heyecan verici yeni sanal para birimi nasıl üretiliyor? Bunun için gösterilen çabaya değiyor mu? En önemlisi bir iPhone, Mac kullanıcısı Bitcoin’e dahil olabilir mi? Gelin bunların cevabına daha yakından bakalım.