Duyuru, Yazılım,

Google Assistant vs Siri

Siri, Apple’ın IOS 5 ile birlikte kullanıma soktuğu sanal bir asistan. Pek çok yeni nesil telefonda bulabileceğiniz sesli komut sisteminin geliştirilmiş versiyonu. … Apple, iPhone 4S ile birlikte telefonlarını Siriuygulaması yüklü olarak satmaya başladı.

Google AsistanAndroid telefonlar için,

iOS işletim sistemindeki Siri benzeri olarak tasarlamış bir uygulamadır. Kullanımı ise çok basitdir. Google Asistan sayesinde hiçbir randevunuza geç kalmayacak, önemli günleri unutmayacaksınız ve Apple iOS‘taki Sirigibi yardımcınız olacaktır.


Bugün Google I/O 2017 geliştiriciler konferansında Google’ın sesli asistanı Google Assistant‘ın iOS platformunda da çalışacağı duyuruldu.

Assistant tabi ki Siri gibi iOS’a tem entegre olarak çalışmayacak. Henüz Türkiye AppStore’unda yer almayan uygulama şimdilik alarm kurma, iMessage üzerinden mesaj gönderme ve Spotify’da parça çalma gibi basit fonksiyonları yerine getiriyor.

Google Assistant iOS işletim sisteminin damarlarına kadar işleyemese de iOS platformundaki diğer yaygın Google uygulamalarıyla tam uyum içerisinde olacağına şüphe yok. Apple’ın bu konuda nasıl bir strateji işleyeceği merak ediliyor.