Yazılım,

Filezilla Klasör Listesi Alınamadı Sorununun Çözümü

Filezilla klasör Listesi alınamadı sorunu sürekli karşımıza çıkan ve bazen gerçekten can sıkıcı durumlara kadar sürürükleyen bir durumdur. Aslında bu durumun çözümü oldukça basit.

Filezilla Bağlanmıyor? [ Çözüm 1 – Dns değiştirmek ]

Dns değiştirerek Filezilla erişim sorununu düzeltebilirsiniz.

Nasıl DNS değiştirilir?

1- Öncelikle aşağıdaki resimdeki gibi wifi simgesi üzerine sağ tıklıyoruz.

filezilla-baglanamadi-dns-degistirme-1


2- Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni Aç tıklıyoruz.

filezilla-baglanamadi-dns-degistirme-2


3- Açılan ekranda bağlı bulunduğunuz bağlantı noktasına sağ tıklayarak özellikler bölümüne geçiniz.

filezilla-baglanamadi-dns-degistirme-3


4- Özelliklere tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekranda İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) tıklayınız. ve İkinici ekrandaki kısma geleceksiniz. Burada 2 olarak kutu içine aldığımız alanı işaretliyoruz ve aktif konuma gelen DNS sunucu kısmını dolduruyoruz. Tercih edilen dns sunucu adresi olarak; 8.8.8.8 - 8.8.4.4 kullanabilirsiniz. Çıkarken uygula butonuna basıp Tamam‘a basıp çıkıyoruz.

filezilla-baglanamadi-dns-degistirme-4Filezilla Bağlanmıyor? [ Çözüm 2 – FTP Bağlantı türünü değiştirmek ]

Filezilla yeni çıkan versiyon ile ftp bağlanırken ssl üzerinden bağlanmayı default hale getirdi yani ftp den bağlanmaya çalışırken ssl üzerinden bağlanmaya çalışıyor bundan dolayı da ftp bağlanırken Klasör listesi alınamadı hatası vermektedir. Hata vermemesi için FTP Bağlantı türünü değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Linux Hosting veya Windows Hosting Hizmetiniz de ftp bağlanırken aşağıdaki görseldeki Şifreleme kısmından (Yalnız düz FTp kullanılsın (düşük güvenlik) seçerseniz herhangi problem olmayacaktır.

filezilla-baglanmama-sorunu