Teknoloji,

19 Megapiksellik kamerası ile Sony Xperia XZ1’den ilk görüntüler

Günümüzde öne çıkan akıllı telefon üreticileri amiral gemilerinin neredeyse tamamına yakınını çif kamera ve 13 megapiksel optik ile piyasaya çıkarttığını biliyoruz. Sony‘nin yeni amiral gemisini çift kamera ve çerçevesiz ekran olarak bekliyorduk, fakat Sony beklentilerimizi suya düşürdü. 19 Megapiksel kamere birazcık içimizi hoş etsede, kocaman çerçeveler ve aşırı kaba yapısıyla kullanıcılarını üzdü.

Steve Hemmerstoffer Sony Xperia XZ1 ile alakalı tüm detayları ortaya çıkarttı.

Normal Xperia serisinden kalma beklentilerimiz hayalimizde şık ve etkileyici bir tasarım yönündedi, Lakin Xperia XZ1‘in kalın çerçeveleri Galaxy S8, Note8 , IPhone x, Lg G6 gibi rakiplerinin çok çok arkasında kaldığını görüyoruz. Bu yarışta nasıl bir başarı elde edecek bekleyip görelim ama bizim pek umudumuz yok…

Telefonun özelliklerine indiğimizde tek eksiğinin çerçeveler olduğunu görüyoruz. Hızlı şarj özelliği(USB Type-C), hibrid microSD / SIM kart yuvası ve parmak izi tarayıcısı özellikleri sunan Xperia XZ1, 5.2 inçlik ekran ve 146.8 X 73.4 X 7.6 mm’lik boyutu ile dönemi yakalamayı başarmış bir telefon olacak.

 

Telefon çerçevesiz olması dışında kamera bazında teknolojiyi çok ileriye taşımış ve fotoğraf makinesi tadında 19 megapiksellik bir arka kamera ile kullanmayı seçmiş. Yine ön kamerasıda selfie çekmeyi sevenler için ayrı bir güzellik olmuş ve 12 megapikselik ön kamera tercih edilmiş.

 

Bütün bu özelliklerle optimizasyonu tamamlamak adına Snapdragon 835, 4GB RAM gibi donanımsal özellikler eklenmiş, bununla birlikte 3.000 mAh’lik batarya ile desteklenerek şarj ömrü uzatılmış.  Sony Xperia XZ1, 31 Ağustos’ta IFA 2017 fuarında ilk kez tanıtılacak.